A különbség a megközelítésben van. Szeretem ha nem csak egy lak, amit berendezek, és sokszor vendégnek érzi magát benne a lakója, hanem nagybetűs OTTHON születik, közös munkával. És nem különben, jól is hangzik: otthonberendező.
Persze nálam is van ismerkedés, beszélgetés, (talán még inkább szükséges, hogy jól megismerjük egymást a megrendelővel) és utána hosszas egyeztetés, és igényfelmérés.
De képzeljük el azt az otthont, ahol egy-két apróságtól eltekintve, minden megvan, talán még a helyén is van, mégsem érzik benne jól magukat a lakók. Ennek lehet ezer és még egy oka, amin segíthetünk! Változtathatunk a színeken, kereshetünk új, sokkal inkább funkcionális helyet egy-egy bútornak, felrakhatjuk a régóta várakozó fotókat, képeket a falra, továbbgondolhatjuk a világítási megoldásokat, és bővíthetjük a tárolóhelyeket. Rendet rakhatunk a könyvespolcon, a tárolóban! (A tárgyak szelektálása, rendszerezése a kívül belül rendet szolgálja, amiről külön is fogok írni. Ennek kapcsán sok ötletet merítettem a japán rendrakás művészetének képviselőjétől, Marie Kondo kisasszonytól.)
A teljes felújítás, átalakítás, újratervezés, pedig komplex megoldás lehet meglévő és születendő életterekben.